27 Ocak 2021

Kullanım Şartları

Kullanım Şartları

Temel

Biz ( Automattic çalışanları) web’i daha iyi bir yer haline getirme misyonundayız. Ürünlerimizi ve hizmetlerimizi – web sitesi yayınlama araçlarından e-ticaret çözümlerine, güvenlik yedekleme sistemlerine, küresel şirketler için yönetim araçlarına, henüz düşünmediğimiz bir sonraki harika fikre kadar – onları yaratmayı sevdiğimiz kadar seveceğinizi umuyoruz.

Bu Hizmet Koşulları (“Koşullar”), size olan taahhütlerimizi ve hizmetlerimizi kullanırken sahip olduğunuz hak ve sorumlulukları tanımlar. Lütfen bunları dikkatlice okuyun ve herhangi bir sorunuz olursa bize ulaşın.

Bu Koşulları bir Creative Commons Sharealike lisansı altında kullanıma sunmaya karar verdik . Bu Koşulların ve diğer yasal belgelerin bir kopyasını Github’dan edinebilirsiniz . Bunları kopyalayabilir, uyarlayabilir ve kendi kullanımınız için başka bir amaçla kullanabilirsiniz. Koşullarınızın gerçek uygulamalarınızı yansıtması için dili gözden geçirdiğinizden emin olun. Ayrıca, bu Koşulları kullanırsanız, web sitenizdeki herhangi bir yerde Automattic’e bağlantı vermenizden memnuniyet duyarız.

Kullanım Şartları

Bu Koşullar, WordPress.com, Jetpack.com, VaultPress.com ve Happy.Tools’un yanı sıra tüm içerik ve Automattic ürün ve hizmetlerine (örneğin, aşağıda Bölüm 7e’de açıklandığı gibi e-ticaret hizmetleri) erişiminizi ve bunları kullanımınızı düzenler. bu web sitelerinde veya bunlar aracılığıyla (toplu olarak “Hizmetler”).

Bu Koşullar ayrıca, ziyaretçilerimizin WordPress.com’da barındırılan ve kullanıcılarımız tarafından işletilen web siteleri gibi Hizmetlerimizi kullanan herhangi bir web sitesine erişimini ve bu web sitelerini kullanmasını da yönetir.

Automattic’in WooCommerce, Akismet, Crowdsignal, Newspack, WordPress.com VIP, İştirak Programımız ve Arkadaş Öner Programımız gibi diğer ürün, hizmet ve programlarından bazıları için ek Hizmet Koşulları geçerli olabilir ve ilgili web siteleri.

Hizmetlerimiz, burada yer alan tüm hüküm ve koşulları ve diğer tüm işletim kurallarını, politikaları ( Automattic’in Gizlilik Politikası dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere ) ve zaman zaman yayımlanabilecek prosedürleri değiştirmeden kabul etmenize tabi olarak sunulmaktadır . Automattic (toplu olarak “Sözleşme”). Hizmetlerimizi otomatik olarak yükseltebileceğimizi ve Sözleşme’nin tüm yükseltmeler için geçerli olacağını kabul edersiniz.

Hizmetlerimize erişmeden veya kullanmadan önce lütfen Sözleşmeyi dikkatlice okuyun. Hizmetlerimizin herhangi bir bölümüne erişerek veya bunları kullanarak, Sözleşmeye bağlı kalmayı kabul edersiniz. Sözleşmenin tüm şartlarını kabul etmiyorsanız, Hizmetlerimize erişemez veya Hizmetlerimizi kullanamazsınız.

1. Kim Kimdir

Bu Koşullar boyunca “siz”, Hizmetlerimize erişen veya bunları kullanan hem bireyler hem de kuruluşlar için geçerlidir. Hizmetlerimizi bir tüzel kişi adına kullanan bir bireyseniz, söz konusu tüzel kişiliği Sözleşmeye bağlama yetkisine sahip olduğunuzu ve Hizmetlerimizi kullanarak Sözleşmeyi o tüzel kişi adına kabul ettiğinizi beyan ve taahhüt edersiniz. .

Avustralya, Kanada, Japonya, Meksika, Yeni Zelanda, Rusya ve Avrupa kıtasında bulunan tüm ülkeleri belirtmek için “Belirlenmiş Ülkeler” terimini kullanıyoruz. “Belirlenmiş Ülkeler” de ikamet ediyorsanız, Sözleşmeniz Aut O’Mattic A8C Ireland Ltd. ile olacaktır. “Belirlenmiş Ülkeler” dışında ikamet ediyorsanız, Sözleşmeniz Automattic Inc. ile olacaktır.

Bu Koşullar boyunca Aut O’Mattic A8C Ireland Ltd. ve Automattic Inc.’e topluca “Automattic” veya “biz” olarak atıfta bulunacağız.

2. Hesabınız

Hizmetlerimizin kullanımının bir hesap gerektirdiği durumlarda, bir hesaba kaydolduğunuzda bize eksiksiz ve doğru bilgiler vermeyi ve bilgileri güncel tutmayı kabul edersiniz. Bu önemlidir çünkü bazen size kayda değer güncellemeler göndermemiz gerekebilir (örneğin, Hizmet Koşullarımızdaki veya Gizlilik Politikamızdaki değişiklikler hakkında) veya yasal sorulara veya şikayetlere yanıt olarak size bilgi vermek ve bilinçli seçimler yapmak isteyebiliriz.

Hesabınız altında gerçekleşen herhangi bir faaliyetten yalnızca siz sorumlu ve yükümlü olacaksınız. Hesap bilgilerinizi güncel tutmaktan ve parolanızı güvende tutmaktan siz sorumlusunuz.

Hesabınızın ve Hizmetle ilgili herhangi bir web sitesinin, mağazanın veya diğer içeriğin güvenliğini sağlamaktan siz sorumlusunuz ve hesabınız altında gerçekleşen tüm faaliyetlerden ve Hizmetlerimiz ile bağlantılı olarak yapılan diğer işlemlerden tamamen siz sorumlusunuz. Erişim kimlik bilgilerinizi paylaşmayacak veya kötüye kullanmayacaksınız. Hesabınızın, mağazanızın veya web sitenizin yetkisiz kullanımlarını veya diğer herhangi bir güvenlik ihlalini derhal bize bildirmelisiniz. Bu tür eylemler veya ihmallerin bir sonucu olarak ortaya çıkan her türlü zarar da dahil olmak üzere tarafınızdan yapılan herhangi bir eylem veya ihmalden sorumlu olmayacağız.

Bir WordPress.com hesabı oluşturduğunuzda, bunu ürünlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında bir soruşturma olarak kabul ederiz, bu da sunduğumuz şeyler hakkında daha fazla ayrıntı paylaşmak için sizinle iletişime geçebileceğimiz anlamına gelir. Endişelenmeyin – daha fazlasını öğrenmek istemiyorsanız, e-posta, telefon görüşmesi veya kısa mesaj olsun, pazarlama iletişiminden vazgeçebilirsiniz.

3. Minimum Yaş Gereklilikleri

Hizmetlerimiz çocuklara yönelik değildir. Hizmetlerimize erişim ve hizmetlerin kullanımı yalnızca 13 yaşın (veya Avrupa Birliği’nde 16 yaşın) üzerindekiler içindir. Bundan daha gençseniz, Hizmetlere kaydolamaz veya Hizmetlerimizi kullanamazsınız. Kullanıcı olarak kaydolan veya kişisel bilgilerini Hizmetlerimize sağlayan herhangi bir kişi, 13 yaşında veya daha büyük (veya Avrupa Birliği’nde 16 yaşında veya daha büyük) olduğunu beyan eder.

4. Ziyaretçilerin ve Kullanıcıların Sorumluluğu

Kullanıcılar tarafından Hizmetlerimizde yayınlanan tüm içeriği (bunlarla sınırlı olmamak üzere metin, fotoğraf, video, ses, kod, bilgisayar yazılımı, satılık ürünler veya diğer materyaller) incelemedik ve inceleyemiyoruz. başkası (“İçerik”) ve bu İçeriğin herhangi bir kullanımı veya etkisinden sorumlu değildir. Yani mesela:

 • Herhangi bir İçeriği onaylamıyoruz veya İçeriğin doğru, yararlı veya zararsız olduğunu beyan etmiyoruz. İçerik saldırgan, uygunsuz veya sakıncalı olabilir; teknik yanlışlıklar, yazım hataları veya diğer hataları içerir; veya gizliliği, tanıtım haklarını, fikri mülkiyet haklarını (telif hakkı şikayetlerini göndermek için Telif Hakkı İhlali ve DMCA Politikası bölümümüze bakın) veya üçüncü şahısların diğer mülkiyet haklarını ihlal veya ihlal etme.
 • İçerik yayınlarsanız, bir web sitesinde yorum yaparsanız veya başka bir şekilde İçerikleri Hizmetlerimizde kullanılabilir hale getirirseniz (veya herhangi bir üçüncü tarafın yapmasına izin verirseniz), İçerikten ve bu İçerikten veya davranışınızdan kaynaklanan zararlardan tamamen siz sorumlusunuz.
 • Herhangi birinin İçeriği kullanmasından, satın almasından veya indirmesinden kaynaklanan herhangi bir zarar için herhangi bir sorumluluk kabul etmiyoruz. Herhangi bir İçeriğe erişir veya kullanırsanız, kendinizi ve bilgisayar sistemlerinizi virüslerden, solucanlardan, Truva atlarından ve diğer zararlı veya yıkıcı içerikten korumak için gereken önlemleri almaktan sorumlusunuz.
 • Hizmetlerimizden herhangi biri aracılığıyla satışa sunulan herhangi bir İçerik, yalnızca satıcının sorumluluğundadır ve İçeriği satın almanızdan veya kullanmanızdan kaynaklanan herhangi bir zarar için yalnızca satıcıya bakacağınızı kabul edersiniz.
 • Sizin ve herhangi bir İçeriğin sağlayıcısı arasındaki herhangi bir iletişim, işlem, etkileşim veya anlaşmazlığa taraf değiliz ve bunlardan sorumlu olmayacağız.
 • İçeriğin indirilmesi, kopyalanması, satın alınması veya kullanılması için ek üçüncü taraf hüküm ve koşullarının geçerli olabileceğini lütfen unutmayın.

Ayrıca, bilgisayar yazılımı da dahil olmak üzere, WordPress.com’a veya diğer Hizmetlerimize bağlantı veren veya bunlardan bağlantı verilen web siteleri ve web sayfaları aracılığıyla kullanıma sunulan tüm materyalleri incelemedik ve inceleyemiyoruz. Örneğin:

 • Bu web siteleri üzerinde herhangi bir kontrolümüz yoktur ve içeriklerinden veya kullanımlarından sorumlu değiliz.
 • Hizmetlerimizden birine veya birinden bir bağlantının varlığı, bu tür bir web sitesini desteklediğimizi temsil etmez veya ima etmez.
 • Kendinizi ve bilgisayar sistemlerinizi virüslerden, solucanlardan, Truva atlarından ve diğer zararlı veya yıkıcı içerikten korumak için gereken önlemleri almaktan sorumlusunuz.
 • Automattic dışı web sitelerinden kaynaklanan herhangi bir zarar için herhangi bir sorumluluk kabul etmiyoruz.

5. Ücretler, Ödeme ve Yenileme

a. Automattic Ücretleri

Ücretli Hizmetler için Ücretler. Happy Tools, Jetpack planları, WordPress.com planları ve bazı E-ticaret Hizmetleri (topluca “Ücretli Hizmetler”) gibi Hizmetlerimizden bazıları ücret karşılığında sunulmaktadır. Ücretli bir Hizmeti kullanarak, belirtilen ücretleri (örneğin, Jetpack ücretleri , VaultPress ücretleri , WordPress.com ücretleri ve Payments , WooCommerce Payments ve alan adı kaydı ve yenileme gibi belirli özelliklerle ilişkili ücretler) ödemeyi kabul edersiniz.). Ücretli Hizmete bağlı olarak, tek seferlik ücretler, yinelenen ücretler veya gelire dayalı ücretler olabilir. Yinelenen ücretler için, siz iptal edene kadar düzenli olarak otomatik olarak yenilenen aralıklarla (aylık, yıllık veya iki yılda bir) faturalandırır veya ücretlendiririz, bunu iptal edene kadar istediğiniz zaman ilgili kişiyle iletişime geçerek yapabilirsiniz. destek ekibi. Gelire dayalı ücretler için – web sitenizin abonelikleri için Ödeme ücretleri gibi – bize web sitenizin ürettiği gelirin bir yüzdesini ödersiniz. Gelire dayalı ücretler devam ediyor.

Vergiler. Yasaların izin verdiği ölçüde veya aksi açıkça belirtilmedikçe, tüm ücretler, yürürlükte olan veya yürürlükte olan federal, il, eyalet, yerel veya diğer resmi satışlar, mallar ve hizmetler, uyumlaştırılmış veya diğer vergiler, ücretler veya harçlar hariçtir. gelecek (“Vergiler”). Hizmetlerimizi kullanımınız, ödemeleriniz veya satın alma işlemlerinizle ilgili tüm geçerli Vergilerin ödenmesinden siz sorumlusunuz. Ödediğiniz veya ödeyeceğiniz Ücretler üzerinden Vergi ödemek veya tahsil etmekle yükümlüsek, bu Vergilerden siz sorumlusunuz ve bu Vergiler için ödeme alabiliriz.

Ödeme. Ödemeniz başarısız olursa, Ücretli Hizmetler başka şekilde ödenmez veya zamanında ödenmezse veya bir ödemenin hileli olduğundan şüphelenirsek, size bildirimde bulunmaksızın Ücretli Hizmetlere erişiminizi derhal iptal edebilir veya iptal edebiliriz. Ücretli Hizmetler için ücretlendirmeyi reddetmek veya tersine çevirmek için bankanız veya kredi kartı şirketinizle iletişime geçerseniz, Hizmetlerimize erişiminizi iptal edebiliriz.

Otomatik Yenileme.Kesintisiz hizmet sağlamak için, yinelenen Ücretli Hizmetler otomatik olarak yenilenir. Bu, bir Ücretli Hizmeti, ilgili abonelik döneminin bitiminden önce iptal etmediğiniz sürece, otomatik olarak yenileneceği ve o sırada geçerli olan abonelik ücretini ( yanı sıra herhangi bir Vergiler). Varsayılan olarak, Ücretli Hizmetleriniz orijinal abonelik döneminizle aynı zaman aralığı için yenilenecektir. Örneğin, bir WordPress.com yıllık planı satın alırsanız, sonraki 12 aylık dönem için her yıl ücretlendirileceksiniz. Abonelik döneminin bitiminden bir ay öncesine kadar hesabınızdan ücret alabiliriz. Yenilemeden önce size gönderdiğimiz herhangi bir hatırlatma e-postasını almak için e-postanızı (tüm spam veya diğer filtreler dahil) kontrol ettiğinizden emin olmak sizin sorumluluğunuzdadır. Otomatik yenileme tarihi, orijinal satın alma tarihine göre otomatik olarak belirlenir ve değiştirilemez. WordPress.com Ücretli Hizmetler için yenileme tarihinizi, adresinizi ziyaret ederek görüntüleyebilirsiniz.Satın Almaları Yönet sayfası . WordPress.com aboneliklerinin nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi için, lütfen Satın Almaları, Yenilemeleri ve İptalleri Yönet destek sayfamıza bakın .

Otomatik Yenilemenin İptal Edilmesi. Ücretli Hizmetlerinizi ilgili Hizmetin sitesinde yönetebilir ve iptal edebilirsiniz. Örneğin, tüm WordPress.com planlarınızı WordPress.com Satın Alma İşlemlerini Yönet sayfanız aracılığıyla yönetebilirsiniz . Bir WordPress.com planını iptal etmek için Satın Alma İşlemlerini Yönet sayfanıza gidin, iptal etmek istediğiniz planı tıklayın ve ardından “aboneliği iptal etme” talimatlarını izleyin. İptal etmek istediğiniz her abonelik için bu işlemi tekrarlamalısınız.

Ücret Değişiklikleri. Ücretlerimizi istediğimiz zaman değiştirebilir veya önceden ücretsiz olan Hizmetler için ücret almaya başlayabiliriz. Mümkün olduğunda, size ücret değişikliklerini önceden bildirebiliriz. Ücret değişikliklerini kabul etmiyorsanız, Ücretli Hizmetinizi iptal etmelisiniz.

Göstermeme Politikası. Bazı Ücretli Hizmetler için “görünmeme politikamız” olabilir (örneğin, Hızlı Başlangıç ​​oturumlarımız için ) ; bu, programa gelmezseniz veya planlanmış bir oturuma geç kalırsanız, Hizmeti para iadesi olmadan alıkoyabileceğimiz anlamına gelir. .

Geri ödemeler. Bir Ücretli Hizmeti istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz, ancak geçerli yasalar aksini gerektirmedikçe, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak geri ödeme yapılır.

b. Web Sitesi Sahipleri Tarafından Toplanan Ücretler

Web Sitelerine veya Web Sitesi Sahiplerine Ödenen Ücretler. Web sitesi sahipleri ürün (mallar, içerik, hizmetler vb.) Satmayı, web siteleri için belirli fiyat noktaları ve aralıklarla abonelikler sunmayı veya sadece ödemeleri toplamayı seçebilirler. Lütfen bir web sitesinin abonelik ayrıntılarına veya bir web sitesinin mağaza işlemlerine dahil olmadığımızı unutmayın (ödeme karşılığında nelerin dahil edilip edilemeyeceğinin kalitesi, zamanlaması, fiyatı veya yasallığı veya satın alınan herhangi bir mal veya hizmet dahil). Bir web sitesinden ürün veya abonelik satın alırsanız, satın alma işleminiz doğrudan satılan ürünlerden yalnızca sorumlu olan web sitesi sahibinden yapılır. Herhangi bir sorunuz veya şikayetiniz varsa lütfen web sitesi sahibiyle iletişime geçin.

Otomatik Yenileme. Bir web sitesi sahibine yaptığınız tekrarlayan ödemeler ( web sitesi aboneliği gibi ) otomatik olarak yenilenir. Bu, web sitesi aboneliğinizi geçerli yenileme döneminin bitiminden önce iptal etmezseniz, otomatik olarak yenileneceği anlamına gelir. Yinelenen ödemeleriniz, orijinal abonelik döneminizle aynı zaman aralığı için yenilenecektir. Örneğin, web sitesi aboneliğiniz için yıllık yenileme programı için her yıl ücretlendirileceksiniz. Yenileme tarihinizi Diğer Siteler sayfanızı ziyaret ederek görüntüleyebilirsiniz .

Web Sitesi Aboneliklerinin Otomatik Yenilenmesini İptal Etme. Web sitesi aboneliklerinizi Diğer Siteler sayfanızdan yönetebilir ve iptal edebilirsiniz . İptal etmek istediğiniz otomatik olarak yenilenen ödemeyi tıklayın, ardından iptal etmek için talimatları izleyin. İptal etmek istediğiniz her web sitesi aboneliği için bu işlemi tekrarlamalısınız.

Geri ödemeler. Bir web sitesi sahibine ödenen ücretlerin iadelerinden sorumlu değiliz çünkü bu işlemler web sitesi sahipleri ile kullanıcıları arasında gerçekleşir. Bir web sitesi veya web sitesi sahibine ödenen ücretler için geri ödeme talep etmek isterseniz, lütfen web sitesi sahibiyle iletişime geçin. Bir web sitesi sahibiyle ilgili bir şikayetiniz varsa, bizimle iletişime geçebilirsiniz .

6. Genel Temsil ve Garanti

Hizmetlerimizi kullanımınızın:

 • Bu Koşullara tam olarak uygun olacaktır;
 • Geçerli tüm yasa ve düzenlemelere (bunlarla sınırlı olmamak üzere, çevrimiçi davranış ve kabul edilebilir içerik, gizlilik, veri koruma, Amerika Birleşik Devletleri’nden veya ikamet ettiğiniz ülkeden ihraç edilen teknik verilerin iletimi, kullanım veya finansal hizmetlerin sağlanması, bildirim ve tüketicinin korunması, haksız rekabet ve yanlış reklam);
 • Hizmetleri herhangi bir yasadışı amaç için, yasa dışı içerik yayınlamak veya yasa dışı faaliyetlerin devamı için kullanmayacaktır;
 • Herhangi bir üçüncü şahsın fikri mülkiyet haklarını ihlal etmeyecek veya kötüye kullanmayacaktır;
 • Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak belirlediğimiz şekilde, Automattic’in sistemlerine aşırı yüklenmeyeceğini;
 • Başkalarının hassas kişisel bilgilerini ifşa etmeyecek;
 • İstenmeyen posta veya toplu istenmeyen mesajlar göndermek için kullanılmayacaktır;
 • Herhangi bir hizmete veya ağa müdahale etmeyecek, kesintiye uğratmayacak veya saldırmayacak; ve
 • Kötü amaçlı yazılım, casus yazılım, reklam yazılımı veya diğer kötü amaçlı programlar veya kod olan – veya bunları kolaylaştıran veya bunlarla bağlantılı olarak çalışan materyalleri oluşturmak, dağıtmak veya etkinleştirmek için kullanılmayacaktır.

7. Özel Hizmet Şartları

a. WordPress.com Web Siteleri ve Hesapları

WordPress.com , güzel web siteleri ve bloglar oluşturmanıza olanak tanır ve bunu kullanmanızı çok isteriz. Bir WordPress.com hesabı ayrıca bazı Hizmetlerimizde oturum açmanıza izin verir.

WordPress.com’un temel hizmeti ücretsizdir ve özel alan adı, ekstra depolama alanı ve premium temalara erişim gibi gelişmiş özellikler için ücretli planlar sunuyoruz . Hizmetimiz, web sitenizde olup bitenler üzerinde size olabildiğince fazla kontrol ve sahiplik sağlamak ve sizi özgürce ifade etmeye teşvik etmek için tasarlanmıştır. Web sitenize gönderdiğiniz tüm içeriğin sahibi sizsiniz. Ancak, yayınladığınız şeyden sorumlu olun. Özellikle, yasaklanmış öğelerin (spam, virüsler veya ciddi şiddet tehditleri gibi) web sitenizde görünmediğinden emin olun.

Bu Koşulları ihlal ettiğini düşündüğünüz bir WordPress.com web sitesi bulursanız, lütfen anlaşmazlık çözümü ve raporlama sayfamızı ziyaret edin .

WordPress.com Web Siteniz. WordPress.com’da bir web sitesi oluşturursanız, example.wordpress.com veya mollys.food.blog gibi Automattic’e ait bir alt alan adı kullanırsınız. “Etki alanı işgaline” girmemeli, makul olmayan sayıda alt etki alanı talebinde bulunmamalı (bizim tarafımızdan belirlendiği üzere) veya herhangi bir alt etki alanına erişim satmamalısınız.

Lisans. İçeriği Automattic’e web sitenize eklenmesi için göndererek, Automattic’e İçeriği yalnızca görüntüleme, dağıtma ve tanıtma amacıyla çoğaltması, değiştirmesi, uyarlaması ve yayınlaması için dünya çapında, telifsiz ve münhasır olmayan bir lisans vermiş olursunuz. Senin internet siten. Bu lisans, Automattic’in herkese açık olarak yayınlanan herhangi bir İçeriği Automattic tarafından seçilen üçüncü şahıslara ( Firehose aracılığıyla ), örneğin), böylece bu üçüncü taraflar, Hizmetleri aracılığıyla İçeriği analiz edebilir ve dağıtabilir (ancak kamuya açık olarak gösteremez). Ayrıca, diğer WordPress.com kullanıcılarına, İçeriğinizi diğer WordPress.com web sitelerinde paylaşma ve kendi İçeriğini ekleme (diğer bir deyişle İçeriğinizi “yeniden bloglama”), gönderinizin yalnızca bir bölümünü kullanmaları ve Web sitenize geri bağlanarak orijinal yazar olarak kredi alıyorsunuz ( WordPress.com’daki yeniden bloglama işlevi bunu otomatik olarak yapar!).

İçeriğin Kaldırılması. İçeriği silerseniz, içeriği WordPress.com’da genel görünümden (veya özel bir web sitesi olması durumunda, yetkili ziyaretçilerin görmesinden) kaldırmak için makul çabayı göstereceğiz, ancak İçeriğin önbelleğe alınmasının veya içeriğe yapılan referansların geçerli olmayabileceğini kabul ediyorsunuz. hemen kullanılamaz hale getirilebilir.

Web Trafiği. WordPress.com’un kitlesini ve kullanımını ölçmek için bir üçüncü taraf olan comScore, Inc. (“comScore”) kullanıyoruz. Web sitenizi WordPress.com’da barındırarak, web sitenizle ilgili trafiği Automattic’e atamayı ve comScore hedef kitle ölçüm raporları için sizin adınıza bir Trafik Atama Mektubu imzalamamız için bize yetki vermeyi kabul edersiniz. Web sitenizin trafiği Automattic’e dahil edilecektir. Web sitenizin bu raporlardaki trafik için kredi almayacağını anlıyorsunuz ve web sitenizin trafiğini başka herhangi bir tarafa tayin etmemelisiniz. Biz veya comScore, web sitenizin veya alan adınızın sahipliğini doğrulamak için ek belgelere ihtiyaç duyarsak, bu tür talepleri karşılamak için makul çabayı göstermeyi kabul edersiniz.

Yasaklanmış Kullanımlar. WordPress.com’u kullanarak, İçeriğinizin ve davranışınızın Kullanıcı Yönergelerini ihlal etmediğini beyan ve garanti edersiniz .

HTTPS. Let’s Encrypt aracılığıyla, özel alan adları kullananlar da dahil olmak üzere tüm WordPress.com web sitelerinde varsayılan olarak ücretsiz HTTPS sunuyoruz . WordPress.com’da kaydolarak ve özel bir etki alanı kullanarak, yalnızca web sitenizde HTTPS sağlamak amacıyla bize etki alanı adı tescil ettirenin adına (örneğin gerekli sertifikaları talep ederek) hareket etme yetkisi verirsiniz.

Reklamlar. Reklamların kaldırılmasını içeren bir plan satın almadığınız sürece web sitenizde reklam gösterme hakkını saklı tutuyoruz.

Atıf. Örneğin WordPress.com veya tema yazarına atıfta bulunarak, web sitenizin altbilgisinde veya araç çubuğunda atıf metni veya bağlantıları görüntüleme hakkını saklı tutarız. Bu atıflardan bazıları değiştirilemez veya kaldırılamaz. Bu atıfların nasıl görünebileceği ve hangi koşullarda (varsa) değiştirilebileceği veya kaldırılabileceği hakkında daha fazla ayrıntı için lütfen Yönetici ve İşlem Çubukları destek sayfamıza bakın .

WP.com Temalarının Arkadaşları. Temalar dizinimizin WP.com Dostları bölümünden bir ortak temasını etkinleştirerek, bu ortağın hizmet şartlarını kabul etmiş olursunuz. Ortak temasını devre dışı bırakarak istediğiniz zaman hizmet şartlarını reddedebilirsiniz.

Alan isimleri. Bir kayıt şirketi olarak hareket ediyoruz ve ayrıca alan adı hizmetleri sağlamak için üçüncü taraf kayıt şirketleriyle birlikte çalışıyoruz. WordPress.com’da bir alan adı kaydettiğinizde veya mevcut bir alan adını WordPress.com’a aktardığınızda , ilgili kayıt kuruluşunun politikaları geçerli olur ve ilgili kayıt kuruluşunun hüküm ve koşullarına ( Automattic Alan Adı Kayıt Sözleşmesi , Anahtar -Systems GmbH Kayıt Anlaşması , Tucows Domain Inc. Kayıt Anlaşması veya bu Alan Adı Kayıt Anlaşması, bu Koşullara ek olarak. Bir alan adı kaydettiğinizde, ilgili alan kayıt sözleşmesi sunulur ve kabul edilirsiniz. Not almadıysanız, istediğiniz zaman bakabilirsiniz. Siz ve alanlarınız için hangi etki alanı kayıt sözleşmelerinin geçerli olduğunu nasıl belirleyeceğinizle ilgili talimatlar için lütfen bu sayfaya bakın . Bu kayıt şirketi şartları, bu Şartlara referans olarak dahil edilmiştir.

Etki alanı adınızı kullanımınız, İnternet Tahsisli Sayılar ve İsimler Kurumu’nun (“ICANN”) politikalarına da tabidir. Sen okuyabilirsiniz etki alanı adı tescil olarak hak ve sorumlulukları ICANN’in Kayıt Akreditasyon Anlaşması kapsamında ve yaklaşık genellikle alan adı kaydı .

Etki alanının sona ermesi sürecinde neler olduğu ve etki alanının sona ermesini size nasıl bildirebileceğimiz hakkında ayrıntılar için lütfen Etki Alanının Sona Ermesi sayfasına bakın .

Bakınız alanı fiyatlandırma ve kullanılabilir TLD’leri sayfasında alan adı kayıtları, yenilemeler ve İtfa ücretleriyle ilgili ayrıntılar için.

Bir alan adı kaydettiğinizde, eksiksiz ve doğru kayıt bilgileri sağlamanız gerekir. Çoğu durumda, kayıt işleminin bir parçası olarak sağladığınız iletişim bilgileri, idari irtibatınız, teknik irtibatınız ve faturalama irtibatınız olarak kullanılacaktır. Bu iletişim bilgileri herhangi bir zamanda güncellenebilir .

Sağladığınız alan adı kayıt bilgileri WordPress.com hesap sahibinin bilgilerinden farklıysa, alanın WHOIS kayıtlarındaki (alan adı kayıt işleminin bir parçası olarak WordPress.com’da sağlanan iletişim bilgileri) yönetici irtibat kişisini etki alanını yönetmek için tam yetkiye sahip etki alanının sahibi.

b. Jetpack

Jetpack, size güçlü WordPress.com özellikleri sunmak için kendi kendine barındırılan WordPress web sitenizi WordPress.com altyapısına bağlayan bir eklentidir.

Jetpack İçeriği. Jetpack’i çalıştıran sahip olduğunuz herhangi bir web sitesinin içeriğinden (“Jetpack İçeriği”) tamamen siz sorumlusunuz.

Özellikleri. Jetpack çeşitli özellikler içerir ve bunlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için Jetpack.com’u ziyaret edebilirsiniz. Gelişmiş Dağıtım gibi bazı özellikler etkinleştirildiğinde, Jetpack İçeriğinizi Firehose’a dahil edecektir . Bu özellikleri etkinleştirerek, web sitenizi dağıtmak ve tanıtmak amacıyla Jetpack İçeriğinizi WordPress.com’da görüntülememize izin vermiş olursunuz. Bazı özellikler varsayılan olarak açıktır ve diğerleri manuel olarak etkinleştirmeniz gerekir. Panonuzda hangi özelliklerin etkin olduğunu görebilir ve özellikleri etkinleştirip devre dışı bırakabilirsiniz.

Lisans. Jetpack’i kullanarak, Jetpack İçeriğinizi yedeklemek ve güvenliğini sağlamak ve dosyaları ve veritabanı bilgilerini geri yüklemek (yedeklediğimiz her web sitesi için birden çok sunucu veya hesap için erişim ayrıntılarını içerebilir) amacıyla bize web sitenizin sunucularına erişim izni verirsiniz. Jetpack, web sitenizi yedeklemek ve güvenlik açıklarına karşı taramak için web sitenize geçici olarak ek yazılım yükleyebilir. Güvenlik açıklarını gidermek için, web sitenize bir yükseltme zorlayabilir veya kötü amaçlı kodu kaldırmak için web sitenize erişebiliriz. Destek taleplerinizi gidermek için veya acil bir durum varsa sitenize manuel olarak da erişebiliriz.

Jetpack’in performansını optimize etmek için web sitenizi tarayabileceğimizi ve dahili kullanımımız için toplu / anonimleştirilmiş istatistikleri derleyebileceğimizi kabul ediyorsunuz. İçeriği Automattic’e web sitenize eklenmesi için göndererek, Automattic’e İçeriği yalnızca görüntüleme, dağıtma ve tanıtma amacıyla çoğaltması, değiştirmesi, uyarlaması ve yayınlaması için dünya çapında, telifsiz ve münhasır olmayan bir lisans vermiş olursunuz. Senin internet siten. Bu lisans aynı zamanda, Automattic’in herkese açık olarak yayınlanan herhangi bir İçeriği Automattic tarafından seçilen üçüncü taraflara ( örneğin Firehose aracılığıyla) sunmasına izin verir , böylece bu üçüncü taraflar İçeriği hizmetleri aracılığıyla analiz edebilir ve dağıtabilir (ancak herkese açık olarak gösteremez).

Bilgilerin Saklanması. Bazı Jetpack özellikleri, e-posta göndermenize, bağlantılar yayınlamanıza, gönderileri birbirinizle ilişkilendirmenize veya resimleri yeniden boyutlandırmanıza izin veren WordPress.com sunucularına güvenir. Jetpack’in performans artırma özelliklerinden yararlanmak için, Web sitenizin İçeriği, ayarları ve kurulumuyla ilgili belirli bilgiler , Jetpack Senkronizasyonu Hangi Veriler? Bölümünde açıklandığı gibi sunucularımızla senkronize edilir. destek sayfası .

Yasaklanmış Kullanımlar. Web siteniz ve Jetpack İçeriğiniz, Jetpack’in Hizmet Yönergelerine uygun olmalıdır .

c. VaultPress

VaultPress, kendi kendine barındırılan WordPress web siteleri için abonelik tabanlı bir güvenlik ve yedekleme hizmetidir.

VaultPress İçeriği. VaultPress, WordPress içeriğinizi (örn., WordPress veritabanınız, eklentileriniz, temalarınız ve yüklemelerinizin yanı sıra VaultPress’in bu girişinde açıklandığı gibi bazı ek dosyalar ) (“VaultPress İçeriği”) yedekleyecektir. Sen VaultPress senin aracılığıyla yedekler İçeriğin görebilirsiniz VaultPress pano . VaultPress İçeriğinizden tamamen siz sorumlusunuz. Web sitenizin İçeriğinin geçerli yasalara ve bu Koşullara uymasını sağlamak sizin sorumluluğunuzdadır. VaultPress İçeriğini aktif olarak incelemiyoruz.

Giriş. WordPress.com hesabınıza erişimi kaybederseniz, yedeklenmiş VaultPress İçeriğinize erişemeyebilirsiniz.

Lisans.VaultPress kullanarak, VaultPress İçeriğinizi yedeklemek ve korumak ve dosyaları ve veritabanı bilgilerini geri yüklemek (yedeklediğimiz her web sitesi için birden çok sunucu veya hesap için erişim ayrıntılarını içerebilir) amacıyla bize web sitenizin sunucularına erişim izni verirsiniz. Güvenlik açıklarını gidermek için web sitenize bir yükseltme yapabilir veya kötü amaçlı kodu kaldırmak için web sitenize erişebiliriz. Ayrıca VaultPress İçeriğini tarayabilir ve VaultPress hizmetinin performansını optimize etmek için dahili kullanımımız için toplu / anonimleştirilmiş istatistikleri derleyebiliriz. Ayrıca VaultPress hizmetini çalıştırmak için gerekli olduğu ölçüde VaultPress İçeriğinizi kopyalamak ve depolamak için bize dünya çapında, telifsiz ve münhasır olmayan bir lisans veriyorsunuz. Bu Koşullar bize VaultPress İçeriğinizle ilgili herhangi bir hak vermez, VaultPress’i çalıştırmamız gerekenlerin ötesinde. VaultPress İçeriğiniz size aittir.

İptal. VaultPress aboneliğinizi iptal ederseniz, yedeklenmiş VaultPress İçeriğinizi silinmek üzere sıraya alacağız.

d. Mutlu Araçlar

Happy Tools, modern ve dağıtık şirketlerin işlerini yönetmelerine, büyütmelerine ve desteklemelerine yardımcı olan bir yazılım ve danışmanlık hizmetleri paketidir.

Yasaklanmış Kullanımlar. Şunları yapmamayı kabul ediyorsunuz:

 • Happy Tools’un ticari sırlarını ve diğer doğal fikri mülkiyetlerini değiştirmek, kaynak koda dönüştürmek, tersine mühendislik uygulamak veya başka şekilde değiştirmek veya türetmeye çalışmak; veya
 • Happy Tools’a lisans verme, alt lisans verme, satma, yeniden satma, kiralama, kiralama, aktarma, devretme, dağıtma veya başka bir şekilde ticari olarak istismar etme veya Happy Tools’u yetkili kullanıcılarınız dışında herhangi bir üçüncü tarafın kullanımına sunma.

e. E-ticaret Hizmetleri

WooCommerce , WooCommerce Shipping & Tax , WordPress.com veya Jetpack aracılığıyla web sitenizde ürün (ürünler, içerik, hizmetler vb.) Satmanıza veya WooCommerce Payments, Store gibi web sitenizde ödeme almanıza olanak tanıyan belirli özellikler vardır . Ödemeler özelliği ve PayPal ile Öde bloğu (topluca “E-ticaret Hizmetleri”). WooCommerce kullanıyorsanız, WooCommerce Kullanım Koşulları da geçerlidir.

Herhangi bir E-Ticaret Hizmetini kullanırsanız, işletmeniz, ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında verdiğiniz her türlü bilginin doğru, eksiksiz ve güncel tutulacağını beyan ve taahhüt edersiniz. İşlemlerinizle ilgili olarak bir hükümet veya düzenleyici kurumdan (Federal Ticaret Komisyonu veya bir eyalet Başsavcısı gibi) herhangi bir soruşturma veya işlem alırsanız, bizi e -posta yoluyla derhal bilgilendirmeyi kabul edersiniz .

Bilgilerin Kullanımı. WooCommerce Shipping & Tax, Automattic sunucularının, ortaklarımıza bir bağlantı ve / veya web sitenizdeki verilerin “Jetpack Senkronizasyonu Hangi Veriler?” Bölümünde açıklandığı gibi çalışmasını gerektirebilir. destek sayfası .

Yasaklanmış Kullanımlar. E-Ticaret Hizmetlerini herhangi bir yasadışı amaç için, yasa dışı faaliyetlerin ilerletilmesi için veya adil olmayan, aldatıcı, bizi veya müşterileri makul olmayan risklere maruz bırakan veya bir işlemin önemli koşullarını önceden açıklamayan bir şekilde kullanamazsınız.

E-ticaret Hizmetleri , Amerika Birleşik Devletleri Yabancı Varlık Kontrol Ofisi (OFAC) tarafından tanımlanan yaptırım listelerinde bulunanlar dahil olmak üzere, herhangi bir hükümet tarafından ambargo uygulanan veya engellenen bir ülke, kuruluş, kuruluş veya kişi içinde veya yararına kullanılamaz .

WordPress.com’da E-ticaret Hizmetlerini kullanıyorsanız, Kullanıcı Yönergelerimizi veya Mağaza Yönergelerimizi ihlal etmemelisiniz . CBD ve kenevirden türetilmiş diğer ürünleri satmak için E-ticaret Hizmetlerini kullanıyorsanız, CBD ve Diğer Kenevir Türetilmiş Ürünler için WooCommerce Yönergelerini ihlal etmemelisiniz .

Kullanımınızın bu Koşulları ihlal ettiğini tespit edersek (tamamen kendi takdirimize bağlı olarak) veya bir ödeme işlemcisi veya düzenleyici ise, size bildirimde bulunmaksızın E-ticaret Hizmetlerine erişiminizi sonlandırabilir veya abonelerinize ve müşterilerinize geri ödeme (mümkün olduğunda) zorlayabiliriz. otorite bizi bunu yapmaya yönlendiriyor.

Üçüncü Taraf Hizmetleri. Sen kurmak için tercih ve / veya örneğin, üçüncü taraf hizmetleri, kullanabilir Stripe veya PayPal toplama ödemeye, TaxJar hesapla Vergilerle veya EasyPost nakliye yönetmek için. WooCommerce Payments’ın Stripe tarafından desteklendiğini lütfen unutmayın. WooCommerce Payments veya herhangi bir üçüncü taraf hizmeti kullanıyorsanız, sizin ve müşterilerinizin verilerinden bazıları doğrudan ilgili üçüncü tarafa ve ilgili üçüncü tarafın hizmet şartları, gizlilik politikası ve diğer politikalara gönderilebilir veya aktarılabilir. başvurabilir. Örneğin, Payments kullanıyorsanız , ödemeleri yönetmek için mevcut bir Stripe hesabı oluşturmanız veya kullanmanız gerekir ve Stripe kullanarak onların şartlarını ve politikalarını kabul edersiniz.. Üçüncü taraf hizmetlerinin, örneğin Stripe’ın Ödemeler için yaptığı gibi , hizmetlerini kullanmak veya bunlara erişmek için sizden ücret alabileceğini lütfen unutmayın .

Bu ilişkilere dahil değiliz, ancak işlemleri veya iletişimi kolaylaştırabiliriz. Örneğin, sizin adınıza Stripe hesabınızla ilgili bildirimler veya formlar alabiliriz.

Lütfen bu üçüncü taraf hizmetlerinden bazılarının ( Mağaza kullanıyorsanız TaxJar gibi ) varsayılan olarak etkinleştirilebileceğini, ancak mağazanız kurulmadan önce bunları devre dışı bırakabileceğinizi unutmayın. Bu üçüncü taraf hizmetlerini kullanmak istemiyorsanız, lütfen devre dışı bırakın.

Özellikle WooCommerce Ödemeleri hakkında daha fazla bilgi. WooCommerce Payments’ın bir parçası olarak, ödeme işleme üçüncü taraflarla entegrasyon dahil olmak üzere size karşı yükümlülüklerimizi yerine getirmek için belirli üçüncü tarafları kullanabiliriz. Bu üçüncü şahıslarla ilgili hüküm ve koşullara tabi olabilirsiniz ve bu hüküm ve koşullara uymayı kabul edebilirsiniz. Özellikle, herhangi bir kişinin (siz dahil) WordPress sayfasında belirtildiği gibi kısıtlanmış işlerden veya faaliyetlerden yararlanmasını sağlamak için WooCommerce Payments’ı kullanamazsınız . Bu hizmetleri yerine getirmek için başka bir üçüncü taraf kullanırsak, bize ödeme yöntemi bilgilerinizi WooCommerce Payments’a entegre edilmiş veya entegre edilecek alternatif bir üçüncü taraf ödeme işlemcisiyle paylaşma yetkisi verirsiniz.

Bu Şartları ihlal ettiğinizi düşünürsek veya faaliyetlerinizin veya işlemlerinizin sizi, bizi veya başkalarını, tarafından belirlenen kabul edilemez risklere maruz bıraktığına inanırsak, herhangi bir işlemi veya hesabı (WooCommerce Ödemelerini kullanımınız dahil) reddedebilir, şartlandırabilir veya askıya alabiliriz. tamamen bizim takdirimize bağlı olarak bize.

Bize, WooCommerce Ödemeleri ile ilgili verileri, gizlilik politikalarına uygun olarak kullanımları için ilgili ödeme işleme üçüncü tarafla paylaşma yetkisi verirsiniz. WooCommerce Payments’ın bir parçası olarak bize sunulan verileri başka şekilde nasıl topladığımız, kullandığımız ve ifşa ettiğimizle ilgili ayrıntılar için lütfen gizlilik politikamıza bakın.

Ücretler ve Negatif Bakiyeler. Bazı durumlarda, kullandığınız E-ticaret Hizmetleriyle ilgili olarak bize ücret ödersiniz. Örneğin, Ödemeler özelliği için, bize web sitenizin Payments aracılığıyla elde ettiği gelirin bir WordPress ile bağlantılı olarak yüzdesini (planınıza bağlı olarak) ödersiniz ; Stripe’e bu yüzdeyi bize doğrudan ödeme yetkisi veriyorsunuz. Başka bir örnek olarak, WooCommerce Payments kullanıyorsanız, işlem ücretleri ve anlaşmazlık ücretleri vardır . Abonelerinize veya müşterilerinize geri ödeme yaptığınızda, bu gelire dayalı ücretleri geri ödeme veya iade etme yükümlülüğümüz olmadığını lütfen unutmayın.

Eksi bir hesap bakiyeniz varsa (örneğin, dolandırıcılık, ters ibrazlar veya diğer operasyonel sorunlar nedeniyle) veya e-ticaret faaliyetleriniz veya E-ticaret Hizmetlerini kullanımınızla ilgili herhangi bir ücret ödemek veya tahsil etmekle yükümlüsek, bu kayıplardan siz sorumlusunuz ve ücretler ve bu kayıplar ve ücretler için ödeme alabiliriz.

Vergi Hesaplamaları.E-ticaret faaliyetleriniz ve E-ticaret Hizmetlerini kullanımınızla ilgili tüm geçerli Vergilerin ödenmesinden siz sorumlusunuz. Mümkünse doğru meblağları uygun makamlara toplamalı, bildirmeli ve / veya ödemelisiniz ve gerekirse müşterilerinizi ödemeleri gerekebilecek Vergiler hakkında bilgilendirmeli ve uygun faturaları düzenlemelisiniz. Bazı E-ticaret Hizmetleri (örneğin, Vergi hesaplamaları, Mağaza kullanıyorsanız TaxJar tarafından sağlanabilir) işlemlere satış vergileri veya Katma Değer Vergileri eklemenize izin verirken, yalnızca bu özelliklere güvenmemelisiniz. Amacımız belgelerimizi ve araçlarımızı güncel tutmak olsa da, vergi yasaları hızla değişiyor ve Hizmetlerimiz aracılığıyla veya Hizmetlerimizle bağlantılı olarak aldığınız vergi hesaplamalarının eksiksiz ve doğru olduğunu garanti etmiyoruz. Vergi kanunları da yargı yetkisinden yargı alanına farklılık gösterir ve farklı yetkililer tarafından farklı yorumlara tabi olabilir. Almanız gereken doğru vergi oranlarını değerlendirirken, belirli vergi durumunuz için bir vergi uzmanına danışmanızı öneririz.

E-ticaret faaliyetleriniz veya E-ticaret Hizmetlerini kullanımınız için Vergi ödemek veya toplamak zorundasak, bu Vergilerden siz sorumlusunuz ve bu Vergiler için ödeme alabiliriz.

Nakliye Hizmetleri. Gönderi etiketleri EasyPost tarafından sağlanır ve UPS , USPS , DHL ve Canada Post gibi belirli posta hizmetlerinden posta ücreti satın almak ve gönderi etiketlerini yazdırmak için gerçek zamanlı gönderim ücretlerinden yararlanmanıza olanak tanır . Yalnızca siz ve bu üçüncü şahıslar arasında aracı olarak hareket ederiz; Ürününüz veya sevkiyatı ile herhangi bir şekilde ilgilenmiyoruz. Ayrıca, bu hizmetlerin kullanımından elde ettiğiniz sonuçların (örneğin ücretler ve etiketler) doğru veya güvenilir olacağını garanti etmiyoruz.

Yerel ve uluslararası nakliye ve gümrük düzenlemeleri ve ilgili posta hizmetinin düzenlemeleri dahil olmak üzere tüm geçerli kural ve düzenlemelere uymaktan yalnızca siz sorumlusunuz. Örneğin:

Ek olarak, gümrük ücretleri, ithalat vergileri veya harçları veya gönderilerinizle ilgili diğer ücretlerden yalnızca siz sorumlusunuz. Gönderim hizmetlerini kullanmanız sonucunda bize karşı herhangi bir ücret tahakkuk ettirilirse, 7 gün içinde tutarın tamamını bize geri ödersiniz.

Lütfen bazı durumlarda, örneğin UPS gönderi etiketlerini kullanmanız gibi, ücretleri doğrudan taşıyıcıya ödemeniz gerekebileceğini unutmayın. Diğer durumlarda, oluşturduğunuz her bir gönderi etiketiyle ilişkili ücretleri sizden tahsil etmemiz için bize yetki verirsiniz. Her ücret, WordPress resmi sayfasında Ödeme Yöntemleri destek sayfasında açıklandığı gibi görüntüleyebileceğiniz ve yönetebileceğiniz WordPress.com hesabınızda sağladığınız ödeme yöntemlerinden ayrı olarak tahsil edilecektir . Birden fazla ödeme yönteminiz varsa, gönderi etiketi hizmeti için hangisinin kullanılacağını seçebilirsiniz. Bu ücretler için sizden ödeme alamazsak, 7 gün içinde ödemeden sorumlu olacaksınız; ödeme yapmak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Kullanılmayan nakliye etiketleri için geri ödemeler, etiketi oluşturduktan sonraki 30 gün içinde mağazanızın wp-admin’den talep edilmelidir. Bankanıza ve ilgili üçüncü tarafa bağlı olarak, geri ödemenizin yapılmasının 45 gün kadar sürebileceğini lütfen unutmayın. Bu süre içinde geri ödemenizi almadıysanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Posta ve / veya gönderi etiketlerini üçüncü bir şahsa devredemez veya satamazsınız.

Senin sorumlulukların. E-ticaret Hizmetlerini yalnızca müşterilerinizle yasal işlemler için kullanabilirsiniz. Web siteniz için abonelikleri yönetmek, mağazanızı yönetmek, tüm geçerli vergiler ve ücretler, Payment Card Industry Data Security Standard (PCI DSS) ile uyumluluk ve geçerli tüm yasalara (örneğin otomatik yenileme ile ilgili olanlar gibi) . Diğer şeylerin yanı sıra, bu şu anlama gelir:

 • Herhangi bir müşteri veya potansiyel müşteri ile ilişkilerinize veya işlemlerinize dahil değiliz.
 • En iyi muhakemeni kullanmalısın. Örneğin, posta adresinizi müşterilerle paylaşmaktan çekiniyorsanız çek ödemelerini kabul etmek istemeyebilirsiniz.
 • İşlemleri doğru bir şekilde iletmeli, beklentileri uygun şekilde belirlemeli ve verdiğiniz tüm sözleri, beyanları veya garantileri yerine getirmelisiniz. Örneğin, ziyaretçilerinize veya abonelerinize WordPress resmi sayfasındaki Payments aracılığıyla sitenize katkıda bulunmaları için her hafta yeni bir gönderi sağlamak istiyorsanız , ancak bu kadar sık ​​gönderi paylaşıp gönderemeyeceğinizden emin değilseniz, bunu açıkça belirtmelisiniz. bu bir hedef ve garanti değil.
 • Sağladığınız ürün veya hizmetlerin niteliği ve kalitesinden ve müşterilerinize sağladığınız teslimat, destek, geri ödeme, iade ve diğer yardımcı hizmetlerden siz sorumlusunuz.
 • Ters ibrazlar ve fiyatlandırma soruları dahil olmak üzere tüm destek sorularını, yorumları ve şikayetleri çözmekten siz sorumlusunuz. Müşterilerin soruları veya şikayetleri ile sizinle iletişime geçebilmesi için iletişim bilgilerini sağlamalısınız.
 • Adil bir iade, geri ödeme, iptal veya ayarlama politikasına sahip olacaksınız ve müşterilerin nasıl para iadesi talep edebileceğini açıkça açıklayacaksınız.
 • Müşterilerinizin adına WooCommerce Payments aracılığıyla ücretler göndermek için uygun izni almak, her ücret için müşterilere onay veya makbuz sağlamak, müşterilerin kimliklerini doğrulamak ve bir müşterinin işlemleri tamamlamak için uygunluğunu ve yetkisini belirlemek sizin sorumluluğunuzdadır.
 • Bir işlemin hatalı veya şüpheli olduğuna inanıyorsanız, işlemi araştırmalı ve gerekirse işlemi tamamlamadan veya tamamlamadan önce müşterinizle iletişime geçmelisiniz.
 • Kişilerle (yani tüketicilerle) işlemleriniz varsa, tüketicilere yasaların gerektirdiği açıklamaları sağlamayı ve haksız, aldatıcı veya kötü niyetli eylemlere veya uygulamalara (“UDAAP”) girmemeyi özellikle kabul edersiniz.
 • E-ticaret Hizmetlerini kullanmanızdan kaynaklanan anlaşmazlıklar (ters ibrazlar dahil), geri ödemeler, iptaller veya cezalardan mali olarak sorumlusunuz.

8. Telif Hakkı İhlali ve DMCA Politikası

Başkalarından fikri mülkiyet haklarımıza saygı göstermelerini istediğimizde, başkalarının fikri mülkiyet haklarına saygı duyuyoruz. Bir Automattic ürünü veya hizmeti üzerinde bulunan veya bunlarla ilişkili materyalin telif hakkınızı ihlal ettiğine inanıyorsanız, lütfen Automattic’in Dijital Binyıl Telif Hakkı (“DMCA”) Politikası uyarınca bizi bilgilendirin.. İhlal eden materyali kaldırarak veya ihlal eden materyalin tüm bağlantılarını devre dışı bırakarak gerekli veya uygun olanlar dahil olmak üzere tüm bu bildirimlere yanıt vereceğiz. Uygun koşullar altında, ziyaretçinin Automattic’in veya diğerlerinin telif haklarını veya diğer fikri mülkiyet haklarını sürekli olarak ihlal ettiği belirlenirse, bir ziyaretçinin web sitesine erişimini ve web sitesini kullanımını sona erdireceğiz. Bu tür bir fesih durumunda, bize önceden ödenmiş herhangi bir meblağ için geri ödeme yapma yükümlülüğümüz olmayacaktır.

9. Fikri Mülkiyet

Sözleşme, Automattic’ten size herhangi bir Automattic veya üçüncü şahıs fikri mülkiyetini devretmez ve bu tür bir mülkle ilgili tüm hak, mülkiyet ve menfaat (taraflar arasında olduğu gibi) yalnızca Automattic ile kalacaktır. Automattic, WordPress, WordPress.com, WordPress.com logosu ve WordPress.com veya Hizmetlerimiz ile bağlantılı olarak kullanılan diğer tüm ticari markalar, hizmet markaları, grafikler ve logolar, Automattic veya Automattic’in lisans verenlerinin ticari markaları veya tescilli ticari markalarıdır. Hizmetlerimiz ile bağlantılı olarak kullanılan diğer ticari markalar, hizmet markaları, grafikler ve logolar diğer üçüncü şahısların ticari markaları olabilir. Hizmetlerimizi kullanmanız, size Automattic veya üçüncü taraf ticari markalarını çoğaltma veya başka şekilde kullanma hakkı veya lisansı vermez.

10. Üçüncü Taraf Hizmetleri

Hizmetleri kullanırken, web sitenizde üçüncü bir taraf veya sizin tarafınızdan geliştirilen hizmetleri, ürünleri, yazılımları (temalar veya eklentiler gibi), yerleştirmeleri veya uygulamaları (“Üçüncü Taraf Hizmetleri”) etkinleştirebilir veya kullanabilirsiniz.

Herhangi bir Üçüncü Taraf Hizmetini kullanıyorsanız, şunları anlarsınız:

 • Üçüncü Taraf Hizmetleri, Automattic tarafından incelenmez, onaylanmaz veya kontrol edilmez.
 • Bir Üçüncü Taraf Hizmetinin herhangi bir şekilde kullanımının riski size aittir ve Üçüncü Taraf Hizmetlerinden hiç kimseye karşı sorumlu veya yükümlü olmayacağız.
 • Kullanımınız yalnızca siz ve ilgili üçüncü taraf (“Üçüncü Taraf”) arasındadır ve Üçüncü Tarafın hüküm ve politikalarına tabi olacaktır. Bir Üçüncü Taraf Hizmetini kullanmadan önce Üçüncü Tarafın şartlarını ve politikalarını gözden geçirmek sizin sorumluluğunuzdadır.
 • Bazı Üçüncü Taraf Hizmetleri, örneğin bir piksel veya çerez aracılığıyla sizin (sizin, ziyaretçilerinizin veya müşterilerinizin) verilerinize erişim talep edebilir veya bunlara erişim gerektirebilir. Üçüncü Taraf Hizmetini kullanırsanız veya erişim verirseniz, verileriniz Üçüncü Tarafın gizlilik politikası ve uygulamalarına uygun olarak işlenecektir. Bir Üçüncü Taraf Hizmetinin verilerinizi nasıl kullanabileceği konusunda kontrolümüz yoktur. Üçüncü Taraf Hizmetlerini etkinleştirmeden önce Üçüncü Taraf Hizmetlerinin veri toplama, saklama ve kullanma ilkelerini ve uygulamalarını dikkatle incelemelisiniz.
 • Üçüncü Taraf Hizmetleri web sitenizle uygun şekilde çalışmayabilir ve herhangi bir Üçüncü Taraf Hizmetinin neden olduğu sorunlar için destek sağlayamayabiliriz.
 • Bir Üçüncü Taraf Hizmetinin nasıl çalıştığına ilişkin sorularınız veya endişeleriniz varsa veya desteğe ihtiyacınız varsa, lütfen doğrudan Üçüncü Tarafla iletişime geçin.

Nadir durumlarda, kendi takdirimize bağlı olarak Üçüncü Taraf Hizmetlerini hesabınızdan veya web sitenizden askıya alabilir, devre dışı bırakabilir veya kaldırabiliriz.

11. G Suite

Bir G Suite aboneliği satın alırsanız bu bölüm geçerlidir. G Suite, Google tarafından sağlanır ve G Suite kullanımınız, G Suite’i ilk kez kullanmadan önce kabul edeceğiniz hizmetler için Google’ın Kullanım Şartları’na tabidir . Automattic, G Suite’in yetkili bir bayisidir, ancak Google tarafından sağlanan hizmetler hakkında hiçbir garanti vermez ve hizmetlerinin dağıtımından ve yeniden satışından kaynaklanan zararlar için Google’ın sorumluluğunu reddeder. Google, Teknik Destek Hizmetleri Yönergelerine göre hizmetleri için teknik destek sağlayacaktır . Bir işletmeyseniz ve WordPress.com web siteniz için G Suite satın aldıysanız 749 veya daha az personeliniz olduğunu beyan etmiş olursunuz.

12. Değişiklikler

Hizmetlerimizi sürekli olarak güncelliyoruz ve bu, bazen Hizmetlerimizin sunulduğu yasal şartları değiştirmemiz gerektiği anlamına gelir. Bu Koşullar, yalnızca Automattic’in yetkili bir yöneticisi tarafından imzalanan yazılı bir değişiklik veya revize edilmiş bir sürümün Automattic tarafından yayınlanmasıyla değiştirilebilir. Önemli değişiklikler yaparsak, değişikliklerin yürürlüğe girmesinden önce bloglarımızdan birine gönderi yayınlayarak veya size bir e-posta veya başka bir iletişim göndererek sizi bilgilendireceğiz. Bildirim, yeni şartların yürürlüğe gireceği makul bir süreyi belirleyecektir. Değişikliklerimize katılmıyorsanız, belirlenen bildirim süresi içinde veya değişiklikler yürürlüğe girdikten sonra Hizmetlerimizi kullanmayı bırakmalısınız. Hizmetlerimizi kullanmaya devam etmeniz yeni şartlara tabi olacaktır. Ancak,

13. Fesih

Hizmetlerimizin tamamına veya herhangi bir kısmına erişiminizi herhangi bir zamanda, nedenli veya neden olmaksızın, bildirimde bulunarak veya bulunmayarak, derhal geçerli olmak üzere sonlandırabiliriz. Tamamen kendi takdirimize bağlı olarak, (i) uzun süre etkin olmama nedeniyle kullanıcı adınızı veya web sitenizin URL’sini yeniden talep etme, (ii) makul görüşümüze göre herhangi bir Automattic politikasını ihlal eden herhangi bir içeriği reddetme veya kaldırma hakkına sahibiz (yükümlülük olmasa da) veya herhangi bir şekilde zararlı veya sakıncalı ise, (iii) web sitenizin depolamasının veya bant genişliği kullanımının kontrolden çıktığını ve sistemlerimizi yüklediğini düşünürsek, sizden bazı ayarlamalar yapmanızı, web sitenizin kullandığı kaynakları kısıtlamanızı veya Hizmetlerinizi sonlandırmanızı rica ediyoruz. nadirdir ve genellikle yalnızca bir web sitesi dosya paylaşımı veya depolama için kullanıldığında oluşur) veya(iv) herhangi bir nedenle herhangi bir kişi veya kuruluşa Hizmetlerimizden herhangi birine erişimi ve bunların kullanımını sonlandırma veya reddetme. Önceden ödenmiş herhangi bir tutarın iadesini yapma yükümlülüğümüz olmayacaktır.

Sözleşmeyi veya WordPress.com hesabınızı feshetmek isterseniz, Hizmetlerimizi kullanmayı bırakabilirsiniz veya ücretli bir hizmet kullanıyorsanız, Ücretler, Ödeme ve Yenileme bölümüne tabi olarak istediğiniz zaman iptal edebilirsiniz. bu Koşullar.

Sözleşmenin, doğası gereği fesih durumunda kalması gereken tüm hükümleri, mülkiyet hükümleri, garanti feragatnameleri, tazminat ve sorumluluk sınırlamaları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, feshedilmeye devam edecektir.

14. Garantilerin Reddi

Hizmetlerimiz “olduğu gibi” sunulmaktadır. Automattic ve tedarikçileri ve lisans verenleri, ticarete elverişlilik, belirli bir amaca uygunluk ve ihlal etmeme garantileri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, açık veya zımni her türlü garantiyi burada reddeder. Ne Automattic ne de tedarikçileri ve lisans verenleri, Hizmetlerimizin hatasız olacağına veya bunlara erişimin sürekli veya kesintisiz olacağına dair herhangi bir garanti vermez. Bunu gerçekten okuyorsanız, işte size WordPress sitesinde bir ziyafet. Kendi takdirinize ve riskinize bağlı olarak Hizmetlerimiz aracılığıyla içerik veya hizmetler indirdiğinizi veya başka bir şekilde elde ettiğinizi anlıyorsunuz.

15. Yargı Yetkisi ve Uygulanacak Hukuk.

Yürürlükteki herhangi bir yasanın aksini öngördüğü durumlar dışında, Sözleşme ve Hizmetlerimize herhangi bir erişim veya kullanım, kanunlar ihtilafı hükümleri hariç olmak üzere, ABD, Kaliforniya eyaletinin yasalarına tabi olacaktır. Sözleşmeden kaynaklanan veya Sözleşmeyle ilgili her türlü ihtilaf ve Hizmetlerimize herhangi bir erişim veya kullanım için uygun yer, California, San Francisco County’de bulunan eyalet ve federal mahkemeler olacaktır.

16. Tahkim Anlaşması

İhtiyati tedbir veya hakkaniyete uygun telafi talepleri veya fikri mülkiyet haklarıyla ilgili talepler dışında (herhangi bir yetkili mahkemede teminat verilmeksizin ileri sürülebilir), Sözleşme uyarınca ortaya çıkan herhangi bir anlaşmazlık nihai olarak, Kapsamlı Tahkim Kurallarına Bu Kurallara uygun olarak atanan üç hakem tarafından Yargı Tahkim ve Arabuluculuk Hizmeti, Inc. (“JAMS”). Tahkim, San Francisco, California’da İngilizce dilinde gerçekleştirilecek ve tahkim kararı herhangi bir mahkemede uygulanabilir. Sözleşmeyi uygulamak için herhangi bir işlem veya işlemde galip taraf, masraflar ve avukatlık ücretlerine hak kazanacaktır.

17. Sorumluluğun Sınırlandırılması

Automattic veya tedarikçileri, ortakları veya lisans verenleri, hiçbir durumda Sözleşmenin herhangi bir konusuna ilişkin olarak herhangi bir sözleşme, ihmal, katı sorumluluk veya diğer yasal veya hakkaniyetli teoriler kapsamında sorumlu olmayacaktır: (i) herhangi bir özel, arızi veya dolaylı zararlar; (ii) ikame ürünler veya hizmetler için satın alma maliyeti; (iii) kullanımın kesintiye uğraması veya veri kaybı veya bozulması için; veya (iv) 50 ABD Dolarını aşan tutarlar veya dava nedeninden önceki on iki (12) aylık süre boyunca Sözleşme kapsamında Automattic’e ödediğiniz ücretler için, hangisi daha büyükse. Automattic, makul kontrolleri dışındaki konulardan kaynaklanan herhangi bir arıza veya gecikmeden sorumlu olmayacaktır. Yukarıdakiler, yürürlükteki yasaların yasakladığı ölçüde geçerli olmayacaktır.

18. Tazminat

Automattic’i, yüklenicileri ve lisans verenlerini ve bunların ilgili direktörlerini, memurlarını, çalışanlarını ve temsilcilerini, avukatlar dahil olmak üzere her türlü kayıp, yükümlülük, talep, hasar, maliyet, talep ve masraflardan tazmin etmeyi ve bunlara karşı sorumlu tutmayı kabul edersiniz. Hizmetlerimizi kullanımınızdan kaynaklanan veya bunlarla ilgili olan ücretler, Sözleşmeyi ihlal etmeniz veya Hizmetler, yayınladığınız İçerik ve diğer hizmetler ile bağlantılı olarak kullanılan üçüncü taraf hizmet sağlayıcısı ile yapılan herhangi bir sözleşme dahil ancak bunlarla sınırlı değildir. sizin veya başka bir kullanıcının web sitesi aracılığıyla gerçekleştirilen e-ticaret faaliyetleri.

19. ABD Ekonomik Yaptırımları

Hizmetlerimizi ve / veya ilgili hizmetleri ve ürünleri kullanımınızın geçerli ABD Yaptırımlarına aykırı olmadığını açıkça beyan ve garanti edersiniz. Bu tür kullanım yasaktır ve bu koşulun ihlali durumunda hesapları veya hesaplara erişimi sonlandırma hakkını saklı tutarız.

20. Veri İşleme Anlaşması

Web siteniz için bir veri işleyici olarak bizim için geçerli olan GDPR gereksinimleri için bizimle bir Veri İşleme Anlaşmasına ihtiyacınız varsa, lütfen WordPress resmi sitesindeki bu talimatları izleyin .

21. Çeviri

Bu Koşullar orijinal olarak İngilizce (ABD) olarak yazılmıştır. Bu terimleri başka dillere çevirebiliriz. Bu Koşulların çevrilmiş bir sürümü ile İngilizce sürümü arasında bir çelişki olması durumunda, İngilizce sürümü geçerli olacaktır.

22. Çeşitli

Sözleşme, Automattic ile aranızdaki konuyla ilgili tüm sözleşmeyi oluşturur. Sözleşmenin herhangi bir kısmının geçersiz veya uygulanamaz olduğuna karar verilirse, bu kısım tarafların asıl niyetini yansıtacak şekilde yorumlanacak ve kalan kısımlar tam olarak yürürlükte kalacaktır. Herhangi bir durumda Sözleşmenin herhangi bir şartından veya koşulundan herhangi bir tarafın feragat etmesi veya bunun herhangi bir ihlali, söz konusu hüküm veya koşuldan veya sonraki ihlallerinden feragat etmeyecektir.

Sözleşme kapsamındaki haklarınızı, hüküm ve koşullarını kabul eden ve bunlara bağlı kalmayı kabul eden herhangi bir tarafa devredebilirsiniz; Automattic, Sözleşme kapsamındaki haklarını koşul olmaksızın devredebilir. Sözleşme, tarafların, haleflerinin ve izin verilen devralanların lehine bağlayıcı olacak ve hüküm ifade edecektir.

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.